September 2017

7 Sep / Čet
18.00 / Minoritska cerkev

Besede iz hiše Karlstein 15+

Berta Bojetu / Koproducenta Umetnostna galerija Maribor in Umetniško društvo Konj / 45 min
PremieraZa zaključeno skupino
20.00 / Minoritska cerkev

Besede iz hiše Karlstein 15+

Berta Bojetu / Koproducenta Umetnostna galerija Maribor in Umetniško društvo Konj / 45 min
PremieraZa zaključeno skupino
8 Sep / Pet
20.00 / Minoritska cerkev

Besede iz hiše Karlstein 15+

Berta Bojetu / Koproducenta Umetnostna galerija Maribor in Umetniško društvo Konj / 45 min
Izven Nakup vstopnice
9 Sep / Sob
10.00 / Mala dvorana

Janček ježek 3+

Po motivih slovenske ljudske pravljice / 45 min
Izven Nakup vstopnice
20.00 / Minoritska cerkev

Besede iz hiše Karlstein 15+

Berta Bojetu / Koproducenta Umetnostna galerija Maribor in Umetniško društvo Konj / 45 min
Izven Nakup vstopnice
12 Sep / Tor
11.00 / Bugojno, Bosna in Hercegovina

O dečku in pingvinu 2+

po motivih slikanice Oliverja Jeffersa Izgubljen in najden / Koproducenta Mini teater in Moment / 45 min
LGM gostuje
13 Sep / Sre
17.00 / Mala dvorana

Čuk na palici 3+

Svetlana Makarovič / Kulturni zavod Kult, Nika Bezeljak, Laura Zafred / 40
Za zaključeno skupino
19.00 / Velika dvorana

Sanje o zvezdi 6+

po motivih kratke zgodbe Charlesa Dickensa / 50 min
Izven Nakup vstopnice
14 Sep / Čet
10.00 / Stara dvorana SNG Maribor

Bi se gnetli na tej metli? 3+

Julia Donaldson, Alex Sheffler / Lutkovno gledališče Ljubljana
Izven Nakup vstopnice
11.30 / Intimni oder / GT22

Zverinice iz stripa 4+

Striparsko-pripovedovalska animacija po motivih rezijanskih ljudskih zgodb

Ana Duša, Špela Frlic, Rok Kušlan, Andrej Štular, Klemen Bračko / Pripovedovalski variete, Stripburg
Za zaključeno skupino
17.00 / Velika dvorana

O dečku in pingvinu 2+

po motivih slikanice Oliverja Jeffersa Izgubljen in najden / Koproducenta Mini teater in Moment / 45 min
Izven Nakup vstopnice
18.00 / Mala dvorana

Medved in mali 2+

Katja Gehrmann / Lutkovno gledališče Ljubljana
Izven Nakup vstopnice
18.30 / Intimni oder / GT22

Zverinice iz stripa 4+

Striparsko-pripovedovalska animacija po motivih rezijanskih ljudskih zgodb

Ana Duša, Špela Frlic, Rok Kušlan, Andrej Štular, Klemen Bračko / Pripovedovalski variete, Stripburg
Izven Nakup vstopnice
19.00 / Studio LGM

Skica za srce  

AGRFT, produkcija magistrskega programa Dramska igra, smer Igra z lutko
Za zaključeno skupino
15 Sep / Pet
10.00 / Mala dvorana

Medved in mali 2+

Katja Gehrmann / Lutkovno gledališče Ljubljana
Izven Nakup vstopnice
11.00 / Studio LGM

Za petimi gorami 4+

Irena Rajh / Hiša otrok in umetnosti, Lutkovno gledališče FRU-FRU
Za zaključeno skupino
17.00 / Velika dvorana

Virginija Volk  

Izven Nakup vstopnice
18.00 / Studio LGM

Za petimi gorami 4+

Irena Rajh / Hiša otrok in umetnosti, Lutkovno gledališče FRU-FRU
Izven Nakup vstopnice
Za zaključeno skupino
16 Sep / Sob
9.00 / Velika dvorana

Kaj pa če ... 5+

Nebojša Pop Tasić / 55 min
Izven Nakup vstopnice
11.00 / Mala dvorana

Karelčkove zgodbice 2+

Rotraut Sussanne Berner / Lutkovno gledališče Ljubljana
Izven Nakup vstopnice
17.00 / Mala dvorana

Karelčkove zgodbice 2+

Rotraut Sussanne Berner / Lutkovno gledališče Ljubljana
Izven Nakup vstopnice
19.30 / Velika dvorana

Podelitev nagrad in predstava Peter Kušter  

Izven Nakup vstopnice
19 Sep / Tor
9.00 / Velika dvorana

Deček in hiša 3+

Maja Kastelic / 45 min
Za zaključeno skupino
11.00 / Velika dvorana

Deček in hiša 3+

Maja Kastelic / 45 min
Za zaključeno skupino
20 Sep / Sre
11.00 / Velika dvorana

Deček in hiša 3+

Maja Kastelic / 45 min
Za zaključeno skupino
18.00 / 50. PIF festival, Zagreb, Hrvaška

Sanje o zvezdi 6+

po motivih kratke zgodbe Charlesa Dickensa / 50 min
LGM gostuje
21 Sep / Čet
11.00 / Murska Sobota

Sen kresne noči 12+

William Shakespeare / 75 min
LGM gostuje
20.00 / Minoritska cerkev

Besede iz hiše Karlstein 15+

Berta Bojetu / Koproducenta Umetnostna galerija Maribor in Umetniško društvo Konj / 45 min
Izven Nakup vstopnice
20.00 / Minoritska cerkev

Besede iz hiše Karlstein 15+

Berta Bojetu / Koproducenta Umetnostna galerija Maribor in Umetniško društvo Konj / 45 min
Izven Nakup vstopnice
22 Sep / Pet
9.00 / Velika dvorana

Deček in hiša 3+

Maja Kastelic / 45 min
Za zaključeno skupino
10.30 / Velika dvorana

Deček in hiša 3+

Maja Kastelic / 45 min
Za zaključeno skupino
17.00 / Velika dvorana

Deček in hiša 3+

Maja Kastelic / 45 min
Abonma VečjiIzven Nakup vstopnice
23 Sep / Sob
10.00 / Velika dvorana

Deček in hiša 3+

Maja Kastelic / 45 min
Izven Nakup vstopnice
11.00 / Velika dvorana

Deček in hiša 3+

Maja Kastelic / 45 min
Izven Nakup vstopnice
14.00 / Poljska, Wroclaw

Mali modri in mali rumeni 3+

Leo Lionni / 40 min
LGM gostuje
17.00 / Poljska, Wroclaw

Mali modri in mali rumeni 3+

Leo Lionni / 40 min
LGM gostuje
28 Sep / Čet
17.00 / Mežica

Janko in Metka 3+

Pavel Polák po motivih bratov Grimm / 40 min
LGM gostuje
30 Sep / Sob
10.00 / Mala dvorana

Pedenjped 3+

Niko Grafenauer / 30 min
Izven Nakup vstopnice
11.30 / Mala dvorana

Pedenjped 3+

Niko Grafenauer / 30 min
Izven Nakup vstopnice