September 2022

1 Sep / Čet
19.00 / Prvi oder Prve gimnazije Maribor

Naj bo lučka 12+

Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
BrezplačnoIzven
3 Sep / Sob
10.00 / Avditorij

Pred predstavo 4+

lutkovna ustvarjalnica

Izven Nakup vstopnice
7 Sep / Sre
20.00 / Mala dvorana

Gluha republika 15+

Ilya Kaminsky
Predstava v okviru svetovnega branja ukrajinske literature na pobudo Berlinskega mednarodnega literarnega festivala
Izven Nakup vstopnice
20.50 / Mala dvorana

Predstavitev knjige Gluha republika  

BrezplačnoIzven
9 Sep / Pet
17.00 / Sofia Puppet Fair, Sofija, Bolgarija

Ostržek 6+

Carlo Collodi / Matteo Spiazzi / 40 min
LGM gostuje
10 Sep / Sob
10.00 / Sodni stolp

Ves svet je marmelada 4+

Peter Svetina / Pripovedno gledališče gdč. Bazilike / Hiša otrok in umetnosti, Ljubljana / 35 minut
Izven Nakup vstopnice
17.00 / Sofia Puppet Fair, Sofija, Bolgarija

Ostržek 6+

Carlo Collodi / Matteo Spiazzi / 40 min
LGM gostuje
11 Sep / Ned
18.00 / Mala dvorana

Gluha republika 15+

Ilya Kaminsky
Izven Nakup vstopnice
20.00 / Mala dvorana

Gluha republika 15+

Ilya Kaminsky
Izven Nakup vstopnice
16 Sep / Pet
20.00 / OSMO/ZA, Zavod Delak

Samost 16+

Marko Brecelj / Koprodukcija z Zavodom Delak
PremieraIzven
17 Sep / Sob
10.00 / Mala dvorana

Gospod Zvezda 2+

Ludvik Středa in Pavel Polák / Obnovitev predstave iz leta 1993
RazprodanoIzven
11.30 / Mala dvorana

Gospod Zvezda 2+

Ludvik Středa in Pavel Polák / Obnovitev predstave iz leta 1993
Izven Nakup vstopnice
18.00 / Šentjanž v Rožu, Avstrija

Rumi in kapitan 3+

Saša Pavček
LGM gostuje
20.00 / OSMO/ZA, Zavod Delak

Samost 16+

Marko Brecelj / Koprodukcija z Zavodom Delak
Izven
18 Sep / Ned
11.00 / PIF festival, Zagreb, Hrvaška

Zlatolaska in trije medvedi 3+

Po ljudskih motivih / 35 min
LGM gostuje
20.00 / OSMO/ZA, Zavod Delak

Samost 16+

Marko Brecelj / Koprodukcija z Zavodom Delak
Izven
20 Sep / Tor
20.00 / Mala dvorana

Macbeth Muet 15+

Lutkovna destrukcija

v sodelovanju z Lutkovnim gledališčem Ljubljana
Abonma JOZEFINAIzven Nakup vstopnice
21 Sep / Sre
20.00 / Mala dvorana

Macbeth Muet 15+

Lutkovna destrukcija

v sodelovanju z Lutkovnim gledališčem Ljubljana
Abonma JOZEFINAIzven Nakup vstopnice
23 Sep / Pet
17.00 / Mala dvorana

Rumi in kapitan 3+

Saša Pavček
Izven Nakup vstopnice
24 Sep / Sob
10.00 / Mala dvorana

Rumi in kapitan 3+

Saša Pavček
RazprodanoIzven
25 Sep / Ned
18.30 / Mostar, Mostar

Ferdo, veliki ptič 3+

Andreja Peklar / 40 min
LGM gostuje
26 Sep / Pon
16.30 / LUTKE, mednarodni lutkovni festival , Ljubljana

Strahovito 5+

Ana Duša in Tin Grabnar / 40 min
LGM gostuje
18.30 / LUTKE, mednarodni lutkovni festival , Ljubljana

Strahovito 5+

Ana Duša in Tin Grabnar / 40 min
LGM gostuje
29 Sep / Čet
18.00 / Velika dvorana

Želodkova skrivnost 3+

gozdna detektivka

Saša Eržen
PremieraZa zaključeno skupino
30 Sep / Pet
11.00 / Katowice, Poljska, Katowice

Ostržek 6+

Carlo Collodi / Matteo Spiazzi / 40 min
LGM gostuje
17.00 / Mala dvorana

Otroški animirani filmi Stoptrik  

StopTrik
BrezplačnoIzven