Pretekle sezone

Cesarjeva nova oblačila 6+

Ustvarjalci uprizoritve po motivih H. C. Andersena / koproducent Gradsko kazalište lutaka Rijeka / 45 min

Premiera — 26. junij 2020

Ponočnjaki 5+

Peter Kus in Tery Žeželj / koproducenta werk89, Dunaj, in Zavod Kuskus / 45 min

Premiera — 30. januar 2020

Zatočišče / Gimme Shelter 15+

Violaine Fimbel / Koproducenti Compagnie Yôkaï, Charleville-Mezieres, Le Manège - Scène Nationale, Studio Césaré - CNC / 70 min

Premiera — 21. september 2019

Ostržek 6+

Carlo Collodi / Matteo Spiazzi / 40 min

Premiera — 19. september 2019

Možiček žebljiček 4+

Lojze Kovačič / Koproducent Hiša otrok in umetnosti / 45 min

Premiera — 5. september 2019

Netopir Kazimir 3+

Svetlana Makarovič / 35 min

Premiera — 31. januar 2019

Čarovnik barv 3+

Arnold Lobel / Koproducent Lutkarska organizacija LOFT Zagreb / 35 min

Premiera — 28. november 2018

Moj lajf 9+

Boštjan Gorenc Pižama / 55 MIN

Premiera — 19. oktober 2018

Ščeper in Mba 3+

Svetlana Makarovič / 35 min

Premiera — 24. marec 2018

Snežna kraljica 5+

Tin Grabnar in Nina Šorak po motivih Hansa Christiana Andersena / 55 min

Premiera — 16. januar 2018

Bela kamela 5+

Nika Bezeljak po resnični zgodbi / 55 min

Premiera — 23. november 2017

Rdeča Kapica 3+

Jera Ivanc / Koproducent Zavod Bufeto / 45 min

Premiera — 16. november 2017

Platnomer - povest konja 6+

Po motivih istoimenske novele Leva Nikolajeviča Tolstoja / Koproducenti Zavod Bufeto, Cankarjev Dom Ljubljana in Društvo Celinka / 45 min

Premiera — 19. oktober 2017

Besede iz hiše Karlstein 15+

Berta Bojetu / Koproducenta Umetnostna galerija Maribor in Umetniško društvo Konj / 45 min

Premiera — 7. september 2017

Svetloba 5+

Nebojša Pop Tasić / 60 min

Premiera — 11. marec 2017

Andrej Nespanec 3+

Barbara Simoniti / 60 min

Premiera — 1. december 2016

Sanje o zvezdi 6+

po motivih kratke zgodbe Charlesa Dickensa / 50 min

Premiera — 22. september 2016

Coprnica Dragica 3+

Metka Damjan, Aja Kobe in Svetlana Patafta po motivih slikanice Marijane Jelić / koproducent Teatar Puna kuća, Zagreb / 35 min

Premiera — 26. avgust 2016

Pirat in luna 3+

Po motivih slikanice Dennisa Haseleya in s pesmimi Bine Štampe Žmavc / 40 min

Premiera — 3. marec 2016

Skodelica morja 4+

Jakub Folvarčný in ekipa

Premiera — 29. oktober 2015

Kaj pa če ... 5+

Nebojša Pop Tasić / 55 min

Premiera — 1. oktober 2015

O dečku in pingvinu 2+

po motivih slikanice Oliverja Jeffersa Izgubljen in najden / Koproducenta Mini teater in Moment / 45 min

Premiera — 22. avgust 2015

Psiček iz megle 3+

Borut Gombač / Koproducent Zavod Bufeto / 30 min

Premiera — 27. november 2014

Jesen  

Nika Bezeljak

Premiera — 18. oktober 2014

Časoskop 6+

Koproducenta Mednarodni center lutkovne umetnosti Koper in Pokrajinski muzej Maribor / 60 min

Premiera — 16. oktober 2014

Spake 15+

Rok Vilčnik po motivih iz filma Freaks v režiji Toda Browning iz leta 1932

Premiera — 18. september 2014

Žogica Marogica 3+

Jan Malík / Obnovitev predstave iz leta 1994 v režiji Tineta Varla in z lutkami Antona Jezovška / 45 min

Premiera — 9. avgust 2014

Poletje  

Nika Bezeljak

Premiera — 21. junij 2014

Zlata ptica 3+

Nebojša Pop Tasić po ljudskih motivih

Premiera — 15. maj 2014

Pomlad  

Nika Bezeljak

Premiera — 19. april 2014

Zima  

Nika Bezeljak

Premiera — 15. februar 2014

Piskač iz Hamelina  

Noriyuki Sawa po motivih starodavne legende

Premiera — 7. november 2013

Alica v Čudežni deželi 6+

Lewis Carroll – Blažka Müller Pograjc / Koproducent Lutkovno gledališče Ljubljana

Premiera — 10. oktober 2013

Vselej ista zgodba 15+

Avtorski projekt / Koproducent Moment v sodelovanju z gledališko akademijo DAMU v Pragi

Premiera — 31. avgust 2013

Cyrano 12+

Rostand–Jarkovský–Vašíček

Premiera — 9. maj 2013

Kocke 1,5+

Po motivih pravljice Ele Peroci Hišica iz kock / 40 min

Premiera — 6. december 2012

Ribič Taro 3+

Noriyuki Sawa

Premiera — 2. november 2012

Mož, ki je sadil drevesa 15+

Po motivih zgodbe Jeana Gionoja Mož, ki je sadil drevesa / 65 min

Premiera — 15. september 2012

Gagarin! 15+

Koproducent Športniki, Praga

Premiera — 1. september 2012

Salto mortale 15+

Nebojša Pop Tasić / 60 min

Premiera — 10. maj 2012

Janček ježek 3+

Po motivih slovenske ljudske pravljice / 45 min

Premiera — 14. april 2012

Zmrdica in Zmrdek 5+

Tamara Kučinović in Aja Kobe po motivih stripov Calvin & Hobbes Billa Wattersona in Durica Ivice / 40 min

Premiera — 7. april 2012

Rdeča kapica 3+

Svetlana Makarovič po motivih bratov Grimm

Premiera — 22. marec 2012

Žaba Greta 3+

Andrej Jus

Premiera — 27. december 2011

Srečni dnevi 15+

Irena Varga, Darka Erdelji in Mojca Simonič / Koproducent Drama SNG Maribor

Premiera — 9. september 2011

Kurent 6+

Aleš Šteger / Koproducent Mestno gledališče Ptuj

Premiera — 8. september 2011

Sezona 2010/2011

    Vrnitev v Bullerbyn 15+

    Po motivih pripovedi Astrid Lindgren Otroci iz Bullerbyna / Koproducent Športniki, Praga

    Premiera — 8. marec 2011

    ?zakaj 5+

    Tomáš Jarkovský in Jakub Vašíček / 55 min

    Premiera — 3. marec 2011

    Jakob in mesto 3+

    Katarina Klančnik Kocutar

    Premiera — 3. december 2010

    Meso ali Razodetje 15+

    Jernej Lorenci po motivih besedil Svetega Avguština, Svetega pisma in Nebojše Pop Tasića

    Premiera — 20. oktober 2010

    Sezona 2009/2010

      Volk in kozlička 3+

      Pavel Polák / Produkcija Poletni lutkovni pristan

      Premiera — 1. september 2009

      Sezona 2008/2009

        Hej, pravljice 3+

        Katarina Klančnik Kocutar po ljudskih pravljicah

        Premiera — 6. december 2008

        Kralj Matjaž  

        Katarina Klančnik Kocutar po ljudskih motivih / Koproducent SNG Maribor

        Premiera — 27. september 2008

        Sezona 2007/2008

          Pedenjped 3+

          Niko Grafenauer / 30 min

          Premiera — 21. marec 2008

          Jajce 3+

          Zlatko Krilić

          Premiera — 10. januar 2008

          Ostržek 15+

          Jernej Lorenci po motivih Carla Collodija

          Premiera — 6. oktober 2007

          Sezona 2006/2007

            Ringaraja 3+

            Katarina Klančnik Kocutar po slovenskih otroških pesmih

            Premiera — 23. december 2006

            Pika Nogavička  

            Katarina Aulitisová po motivih Astrid Lindgren

            Premiera — 15. september 2006

            Sezona 2005/2006

              Sezona 2004/2005

                Princesa na zrnu graha 5+

                Katarina Klančnik Kocutar po motivih Hansa Christiana Andersena / Mednarodna festivalska produkcija

                Premiera — 21. julij 2005

                Pavliha 3+

                Pavel Polák po slovenskih ljudskih motivih / 35 min

                Premiera — 29. oktober 2004

                Sezona 2003/2004

                  Rojstni dan  

                  Borut Gombač

                  Premiera — 4. junij 2004

                  Sezona 2002/2003

                    Krokodil Poro  

                    Nebojša Pop Tasič

                    Premiera — 25. maj 2003

                    Sezona 2001/2002

                      Janko in Metka 3+

                      Pavel Polák po motivih bratov Grimm / 40 min

                      Premiera — 21. september 2001

                      Sezona 2000/2001

                        Strah Buholin  

                        Bina Štampe Žmavc

                        Premiera — 17. maj 2001

                        Sezona 1999/2000

                          Škrat Kuzma  

                          Svetlana Makarovič

                          Premiera — 9. junij 2000

                          Tri zgodbe o zajcu  

                          Pavel Polák po motivih ameriških pravljic

                          Premiera — 31. marec 2000

                          Martin Krpan  

                          Fran Levstik

                          Premiera — 13. oktober 1999

                          Obuti maček  

                          Charles Perrault in Niko Kuret

                          Premiera — 24. september 1999

                          Sezona 1998/1999

                            Sezona 1997/1998

                              Klobukovci  

                              Peter Ternovšek po motivih Zvonimirja Baloga

                              Premiera — 11. februar 1998

                              Pepelka 5+

                              Pavel Polák po motivih bratov Grimm / 40 min

                              Premiera — 2. september 1997

                              Sezona 1996/1997

                                Butalci  

                                Pavel Polák

                                Premiera — 13. junij 1997

                                Sezona 1995/1996

                                  Sneguljčica 3+

                                  Pavel Polák po motivih bratov Grimm / 45 min

                                  Premiera — 4. november 1995

                                  Sezona 1994/1995

                                    Sezona 1993/1994

                                      Take živalske  

                                      Svetlana Makarovič

                                      Premiera — 18. november 1993

                                      Sezona 1992/1993

                                        Ko pride Zvezda  

                                        Ludvik Středa in Pavel Polák

                                        Premiera — 4. junij 1993

                                        Pepelka  

                                        Darka Čeh / 40 min

                                        Premiera — 6. december 1992

                                        Stopicljaj  

                                        Darka Čeh

                                        Premiera — 23. oktober 1992

                                        Sezona 1991/1992

                                          Čarobni studenec  

                                          Edi Majaron po srbski ljudski pravljici

                                          Premiera — 21. februar 1992

                                          Sezona 1990/1991

                                            Jajce  

                                            Zlatko Krilić

                                            Premiera — 1. februar 1991

                                            Bučovizija  

                                            Sanja Nikčević

                                            Premiera — 16. december 1990

                                            Sezona 1989/1990

                                              Sezona 1988/1989

                                                Sezona 1987/1988

                                                  Trdoglavček  

                                                  Jan Wilkowski

                                                  Premiera — 23. november 1987

                                                  Sezona 1986/1987

                                                    Sezona 1985/1986

                                                      Sezona 1984/1985

                                                        Bibe z griča  

                                                        Miroslav Slana – Miros

                                                        Premiera — 23. december 1984

                                                        Sezona 1983/1984

                                                          Lesena zgodba  

                                                          Po motivih Collodijevega Ostržka

                                                          Premiera — 29. maj 1984

                                                          Kamen poguma  

                                                          Janez Jemec

                                                          Premiera — 14. december 1983

                                                          Sezona 1982/1983

                                                            Sezona 1981/1982

                                                              Hiša  

                                                              Alenka Goljevšček

                                                              Premiera — 18. februar 1982

                                                              Pinka potepinka  

                                                              Miroslav Slana – Miros

                                                              Premiera — 23. december 1981

                                                              Tobija  

                                                              Zdenek Florian

                                                              Premiera — 20. december 1981

                                                              Sezona 1980/1981

                                                                Sezona 1979/1980

                                                                  Štirje godci  

                                                                  Bojan Čebulj po motivih bratov Grimm

                                                                  Premiera — 3. december 1979

                                                                  Sezona 1978/1979

                                                                    Pesjanar in bolhe  

                                                                    Svetlana Makarovič in Danilo Vranc

                                                                    Premiera — 27. maj 1979

                                                                    Ni lahko biti pes  

                                                                    Elźbieta Burakowska in Jan Wilkowsky

                                                                    Premiera — 11. oktober 1978

                                                                    Sezona 1977/1978

                                                                      Sezona 1976/1977

                                                                        Sezona 1975/1976

                                                                          Tobija   

                                                                          Zdenek Florian

                                                                          Premiera — 29. december 1975

                                                                          Medvedek Pu  

                                                                          Alexander Alan Milne

                                                                          Premiera — 15. december 1975

                                                                          Sezona 1974/1975

                                                                            Pod zvezdo  

                                                                            Branko Rudolf

                                                                            Premiera — 9. junij 1975

                                                                            Mala čarovnica  

                                                                            Jože Pengov in Otfried Preussler

                                                                            Premiera — 1. april 1975

                                                                            Leteča krava  

                                                                            Stevan Pešić

                                                                            Premiera — 28. november 1974