6 Sep / Pet
17.00 / Avditorij

Boom Maribor  

Izven Nakup vstopnice
11 Sep / Sre
17.00 / Mala dvorana

Škrt škrt kra čof!  3+

Kitty Crowther / Lutkovno gledališče Ljubljana / 40 min
RazprodanoIzven
18.00 / razstavišče v kleti Minortiske cerkve

Odprtje razstave Danijela Demšarja  

Izven Nakup vstopnice
20.00 / Velika dvorana

Otvoritev festivala  

Izven Nakup vstopnice
20.15 / Velika dvorana

Džumbus 5+

Peter Kus, Nana Milčinski / Werk89, Zavod Federacija Ljubljana, Cankarjev dom, Zavod Kuskus / 50 min
Izven Nakup vstopnice
12 Sep / Čet
10.00 / Studio LGM

Ko umrem, sem srečen  

Po motivih zgodbe Avgust Hermanna Hesseja / AGRFT produkcija, Hiša otrok in umetnosti
RazprodanoIzven
12.00 / Avditorij

Srečanje tujih festivalskih gostov in članov ULU  

Izven Nakup vstopnice
14.30 / Sončni studio LGM

Pogovor o predstavah  

Izven Nakup vstopnice
17.00 / Mala dvorana

Nekje drugje 7+

Animirana pripoved s kredno risbo

Zala Dobovšek, Nina Šorak, Tin Grabnar, Asja Kahrimanović Babnik / Lutkovno gledališče Ljubljana / 40 min
Izven Nakup vstopnice
19.00 / Velika dvorana

Nepozabek 6+

Peter Kus, Urša Adamič / Zavod Kuskus, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek / 45 min
Izven Nakup vstopnice
Izven Nakup vstopnice
21.00 / GT22

Seansa Bulgakov 16+

Predmetno-lutkovni brainstorming po motivih Mojstra in Margarete

Lutkovno gledališče Ljubljana / 60 min
Izven Nakup vstopnice
13 Sep / Pet
10.00 / Velika dvorana

O belem mucku, ki je bil čisto črn 2+

Claude Aveline / Lutkovno gledališče Fru-Fru, Hiša otrok in umetnosti / 30 min
Izven Nakup vstopnice
Izven Nakup vstopnice
14.30 / Sončni studio LGM

Pogovor o predstavah  

Izven Nakup vstopnice
18.00 / GT22

Ovbe, Kekec, ujma gre! 5+

Andrej Rozman Roza, Barbara Bulatović / Rozinteater / 30 min
Izven Nakup vstopnice
20.00 / SNG Maribor, Velika dvorana

Posvetitev pomladi 15+

Lutkovni balet

Igor Stravinski / Lutkovno gledališče Ljubljana / 45 min
Izven Nakup vstopnice
14 Sep / Sob
10.00 / Velika dvorana

Martin Krpan 7+

Divja lutkovna prigoda

Fran Levstik / Lutkovno gledališče Ljubljana / 50 min
Izven Nakup vstopnice
13.00 / Minoritska cerkev

Misterij sove 12+

Intermedijska interpretacija Sovjega gradu (1936)

Franz Pocci, Célia Houdart / Lutkovno gledališče Ljubljana, TJP – Centre Dramatique National d’Alsace / 50 min
Izven Nakup vstopnice
14.30 / Sončni studio LGM

Pogovor o predstavah  

Izven Nakup vstopnice
16.00 / Studio LGM

Občni zbor UNIMA  

Izven Nakup vstopnice
18.00 / GT22

Abežeda 3+

Primož Čučnik, Petra Stare, Andrej Štular / Lutkovno gledališče Nebo / 40 min
Izven Nakup vstopnice
20.00 / Velika dvorana

Podelitev nagrad  

Izven Nakup vstopnice
20.30 / Velika dvorana

The Green 9+

Kalle Nio in kolektiv / Kalle Nio / WHS, São Luiz Teatro Municipal, Helsinki Festival, Oulu Theatre / 50 min
Izven Nakup vstopnice
19 Sep / Čet
20.00 / Velika dvorana

GOLEM  

Festival Performa & Platforma, Anna Dankova, gibalna predstava
Izven Nakup vstopnice
20 Sep / Pet
19.00 / Velika dvorana

FARCI.E  

Festival Performa & Platforma, plesna predstava, Sorour Darabi
Izven Nakup vstopnice
22 Sep / Ned
20.00 / Velika dvorana

DEEP DISH/GLOBOKA SKLEDA  

Festival Performa & Platforma, Chris Haring, Liquid Lof, plesna predstava – koreografski film v živo, zadnji del niza Perfect Garden Series v sodelovanju z Michaelom Blazyjem
Izven Nakup vstopnice
30 Sep / Pon
19.00 / Mala dvorana

Prevodni Pranger  

Izven Nakup vstopnice

Arhiv gostujočega programa

2021

2020

2019

2018

2017

2016