September 2019

1 Sep / Ned
11.00 / Avditorij

Ščeper in Mba 3+

Svetlana Makarovič / 35 min
Izven Nakup vstopnice
5 Sep / Čet
17.00 / Mala dvorana

Možiček žebljiček 4+

Lojze Kovačič / Koproducent Hiša otrok in umetnosti / 45 min
PremieraRazprodanoIzven
19.00 / Mala dvorana

Možiček žebljiček 4+

Lojze Kovačič / Koproducent Hiša otrok in umetnosti / 45 min
PremieraRazprodanoIzven
7 Sep / Sob
10.00 / Mala dvorana

Možiček žebljiček 4+

Lojze Kovačič / Koproducent Hiša otrok in umetnosti / 45 min
RazprodanoIzven
11.30 / Mala dvorana

Možiček žebljiček 4+

Lojze Kovačič / Koproducent Hiša otrok in umetnosti / 45 min
Izven Nakup vstopnice
11 Sep / Sre
17.00 / Mala dvorana

Škrt škrt kra čof!  3+

Kitty Crowther / Lutkovno gledališče Ljubljana / 40 min
RazprodanoIzven
19.00 / Minoritska cerkev

Besede iz hiše Karlstein 15+

Berta Bojetu / Koproducenta Umetnostna galerija Maribor in Umetniško društvo Konj / 45 min
Izven Nakup vstopnice
20.15 / Velika dvorana

Džumbus 5+

Peter Kus, Nana Milčinski / Werk89, Zavod Federacija Ljubljana, Cankarjev dom, Zavod Kuskus / 50 min
Izven Nakup vstopnice
12 Sep / Čet
10.00 / Studio LGM

Ko umrem, sem srečen  

Po motivih zgodbe Avgust Hermanna Hesseja / AGRFT produkcija, Hiša otrok in umetnosti
RazprodanoIzven
11.00 / Velika dvorana

Kako zorijo ježevci 5+

Peter Svetina / 40 min
RazprodanoIzven
17.00 / Mala dvorana

Nekje drugje 7+

Animirana pripoved s kredno risbo

Zala Dobovšek, Nina Šorak, Tin Grabnar, Asja Kahrimanović Babnik / Lutkovno gledališče Ljubljana / 40 min
Izven Nakup vstopnice
19.00 / Velika dvorana

Nepozabek 6+

Peter Kus, Urša Adamič / Zavod Kuskus, Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek / 45 min
Izven Nakup vstopnice
21.00 / GT22

Seansa Bulgakov 16+

Predmetno-lutkovni brainstorming po motivih Mojstra in Margarete

Lutkovno gledališče Ljubljana / 60 min
Izven Nakup vstopnice
13 Sep / Pet
10.00 / Velika dvorana

O belem mucku, ki je bil čisto črn 2+

Claude Aveline / Lutkovno gledališče Fru-Fru, Hiša otrok in umetnosti / 30 min
Izven Nakup vstopnice
16.00 / Mala dvorana

Bela kamela 5+

Nika Bezeljak po resnični zgodbi / 55 min
Izven Nakup vstopnice
18.00 / GT22

Ovbe, Kekec, ujma gre! 5+

Andrej Rozman Roza, Barbara Bulatović / Rozinteater / 30 min
Izven Nakup vstopnice
20.00 / SNG Maribor, Velika dvorana

Posvetitev pomladi 15+

Lutkovni balet

Igor Stravinski / Lutkovno gledališče Ljubljana / 45 min
Izven Nakup vstopnice
14 Sep / Sob
10.00 / Velika dvorana

Martin Krpan 7+

Divja lutkovna prigoda

Fran Levstik / Lutkovno gledališče Ljubljana / 50 min
Izven Nakup vstopnice
11.30 / Mala dvorana

Snežna kraljica 5+

Zvočna pravljica

Tin Grabnar in Nina Šorak po motivih Hansa Christiana Andersena / 55 min
Izven Nakup vstopnice
13.00 / Minoritska cerkev

Misterij sove 12+

Intermedijska interpretacija Sovjega gradu (1936)

Franz Pocci, Célia Houdart / Lutkovno gledališče Ljubljana, TJP – Centre Dramatique National d’Alsace / 50 min
Izven Nakup vstopnice
18.00 / GT22

Abežeda 3+

Primož Čučnik, Petra Stare, Andrej Štular / Lutkovno gledališče Nebo / 40 min
Izven Nakup vstopnice
20.30 / Velika dvorana

The Green 9+

Kalle Nio in kolektiv / Kalle Nio / WHS, São Luiz Teatro Municipal, Helsinki Festival, Oulu Theatre / 50 min
Izven Nakup vstopnice
18 Sep / Sre
18.00 / Mala dvorana

Ostržek 6+

Carlo Collodi / Matteo Spiazzi / 40 min
PREDPREMIERA
RazprodanoIzven
19 Sep / Čet
17.00 / Mala dvorana

Ostržek 6+

Carlo Collodi / Matteo Spiazzi / 40 min
PremieraRazprodanoIzven
19.00 / Mala dvorana

Ostržek 6+

Carlo Collodi / Matteo Spiazzi / 40 min
PremieraRazprodanoIzven
21 Sep / Sob
10.00 / Mala dvorana

Ostržek 6+

Carlo Collodi / Matteo Spiazzi / 40 min
RazprodanoIzven
11.30 / Mala dvorana

Ostržek 6+

Carlo Collodi / Matteo Spiazzi / 40 min
Izven Nakup vstopnice
23 Sep / Pon
9.00 / Mala dvorana

Ostržek 6+

Carlo Collodi / Matteo Spiazzi / 40 min
Za zaključeno skupino
10.30 / Mala dvorana

Ostržek 6+

Carlo Collodi / Matteo Spiazzi / 40 min
Za zaključeno skupino
24 Sep / Tor
9.00 / Mala dvorana

Ostržek 6+

Carlo Collodi / Matteo Spiazzi / 40 min
Za zaključeno skupino
25 Sep / Sre
20.00 / Velika dvorana

Kako zorijo ježevci 5+

Peter Svetina / 40 min
Za zaključeno skupino
26 Sep / Čet
9.00 / Velika dvorana

Kako zorijo ježevci 5+

Peter Svetina / 40 min
Za zaključeno skupino
10.30 / Velika dvorana

Kako zorijo ježevci 5+

Peter Svetina / 40 min
Za zaključeno skupino
28 Sep / Sob
10.00 / Velika dvorana

Ščeper in Mba 3+

Svetlana Makarovič / 35 min
Izven Nakup vstopnice
30 Sep / Pon
10.00 / Velika dvorana

Ščeper in Mba 3+

Svetlana Makarovič / 35 min
Za zaključeno skupino